Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Κυριακή 1 Αυγούστου 2010

ΜΠΡΕΣΙΑ 2-1 ΑΕΛ

Την ήττα με 2-1 από την Μπρέσια γνώρισε η ομάδα της ΑΕΛ στο πρώτο της ματς επί ιταλικού εδάφους.

Με τον Τουμέρ Μετίν εκτός αποστολής η ομάδα των βυσσινί γνώρισε την ήττα από την Μπρέσια με 2-1 στον πρώτη της φιλικό αγώνα επί ιταλικού εδάφους.

Το ματς σημαδεύτηκε από τις αποβολές των Νταμπίζα και Ρομέου με αποτέλεσμα η Λάρισα να τελειώσει τον αγώνα με εννέα παίκτες.

Για τους Ιταλούς το σκορ άνοιξε στο 35' ο Καρατσιόλο, ενώ για τους βυσσινί ισοφάρισε προσωρινά ο Σάντες Πούρι.

Καλή παρουσία είχε ο Ουρουγουανός πορτιέρο της ομάδας, Βιέρα, ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις ειδικά στο πρώτη ημίχρονο.

Στο παιχνίδι συμμετοχή είχαν και δυο γνωστοί μας από το ελληνικό πρωτάθλημα. Ο λόγος για τον Παναγιώτη Κονέ που περνάει μια περίοδο δοκιμασίας από τον ιταλικό σύλλογο, όπως και για το Περπερίμ Χετεμαϊ που αγωνιζόταν στην ΑΕΚ.

Μπρέσια: Σερένι, Μπέγκα, Χετεμάι, Βας, Καράτσιολο, Ζαμπέλι, Μαρέκο, Ποσανζίνι, Νταλαμάνο, Κονέ, Μπουντέλ.

ΑΕΛ: Βιέρα, Βελάσκο, Νταμπίζας, Ταυλαρίδης, Βενετίδης, Ρομέου, Ιγκλέσιας, Σίμιτς, Πούρι, Μπλάζεκ, Αμπουχατζίρα.